Úvaha

Milujem písať a viem, že ma je občas veľa.. Dnes však potrebujem dať von čosi veľmi osobne..

 

Je zvláštna, energeticky ťažká jeseň.. Navyše je deň novu..

 

K týmto slovám ma primäla aj moja dnešná párová terapia, v ktorej po dlhej dobe náročného procesu a konfliktov, neúcty, hnevu a neustálých rozčarovaniach nastal až zázračný, nádherný obrat.

 

Pravdepodobne sa moje slová budú dotýkať viac žien, aj keď udalosti posledních dní v Bratislave sa dotýkajú mužov asi podobne silno.

Nechcem spomínať mená, ani to zámerne vzťahovať k ničomu konkrétnemu.

 

Ide mnou však nesmierne veľa emócií. Strach, až existenčná úzkosť.. Panika pri predstave toľkej bolesti, utrpenia a agresivity.. Des z chladu, bolesti, tmy.. Zohavenej ženskosti, bezvýznamnosti našich tiel a chcení.. Situácií, ktoré kvôli krutosti v nich až nemajú slová.. Mrazivé ticho..

 

A následne..

Vďačnosť za všetko, čo v túto chvíľu mám.. Netuším, aká bude tá ďalšia.. Ale presne v TENTO moment som tu, žijem, dýcham, som v bezpečí..

A to, čo riešim, čo ma trápi, pobolieva, vnímam zrazu ako nič v porovnaní s predstavou hrôzy, ktorú je možné zažiť. Vynára sa mi v živote to, čo má naozaj hodnotu.

 

Držme sa za ruky! Buďme vďační za svetlo, teplo, lásku, ktorej je naokolo toľko!

Za každú sekundu cenných okamihov, kedy môžme, vieme urobiť čokoľvek, čím týmto chvíľam dáme ich ozajstnú váhu..

 

Jednej žene dnes tiekli slzy po tvári od vďačnosti. Ukázala zraniteľnosť – po dlhom období, kedy ňou išla veľká nespokojnosť, krivdy, nenaplnené očakávania.. Šepkala, ako si váži svojho muža a to, čo má. On ju zrazu videl v obrovskej SILE JEJ SLABOSTI. Jeho oči, napriek predošlému silnému hnevu, ju zbožňovali.. Obaja zabudli na všetko, čo si vyčítali..

 

Postavili na piedestál čosi iné.

Vďaka nim a ich krásnej práci vnútri som dostala dve nádherné lekcie školy života..

 

“ŽIADNA SMRŤ NIE JE NEZMYSELNÁ..

A ŽIADNA ZRANITEĽNOSŤ NIE JE SLABÁ..”

 

Veľa slov. Možno nedávajú uplne jasný zmysel. Viem však, že mi viacerí/viaceré z vás hlboko rozumejú!

S úctou voči životu, nina